Оптимальне планування приватного будинку

Одним з найважливіших етапів будівництва будинку  є проектування. Саме на цьому етапі вирішується, як буде виглядати майбутній будинок, яких він буде розмірів, яка буде планування будинку, з яких матеріалів буде побудований. Можна побувати на поточних  и готових  об’єктах компанії «КіевНовБуд», подивитися планування будинків і вибрати до душі. Наші фахівці внесуть в нього необхідні зміни. Якщо ж обраний індивідуальний проект, то на етапі проектування потрібно продумати все до дрібниць.

В першу чергу необхідно визначитися з оптимальними розмірами будинку. Вони залежать, перш за все, від кількості проживаючих людей, площі ділянки і фінансових можливостях забудовника. Зручне планування будинку, облік всіх нюансів побутового характеру, можуть зробити навіть будинок невеликих розмірів комфортним і зручним для проживання.

Також необхідно придбати ділянку під будівництво  . Якщо ви визначилися з розмірами будинку, то площа ділянки повинна відповідати площі підстави майбутнього будинку. Можна купити вподобану ділянку і розробляти проект будинку, виходячи з розмірів ділянки. Перш ніж приступати до будівництва потрібно підготувати все документи і дозволи  на будівництво будинку.

Як правильно спланувати будинок

планування будинку

Самий витратний варіант правильно спланувати будинок — звернутися до архітектора. Він може запропонувати варіанти планування будинку, допоможе правильно спланувати будинок, вибрати матеріал стін, підкаже, який фундамент вибрати . Витративши значну суму на розробку проекту, можна бути впевненим, що в проекті враховані всі нюанси з професійної точки зору, залишиться тільки знайти надійну будівельну фірму або побудувати самому.

Чи не пошкодувавши грошей на проект, не варто економити на будівництві. Надійною будівельною компанією є «КіевНовБуд», яка займається приватним і комерційним будівництвом. Прикладом такого будівництва є бізнес центр ,побудований в Києві. Ви можете скористатися акціями компанії, що дозволить заощадити кошти. Для кожного етапу будівництва у нас є фахівці високого класу, які виконають роботи якісно і у встановлені терміни.

Які приміщення потрібні

Можна спланувати будинок самостійно. Для цього потрібно знати, як зробити планування будинку, щоб вся його площа використовувалася раціонально. Спочатку слід визначитися, які приміщення потрібні, скільки необхідно житлових кімнат. Мінімальна кількість кімнат для невеликої родини — три. При цьому спальні не повинні бути прохідними. У вітальню, навпаки, може бути вихід з декількох кімнат.

Підвал

В першу чергу потрібно вирішити питання з підвалом. Якщо рівень грунтових вод дозволяє, то підвал варто побудувати. що краще: повноцінний підвал або льох , вирішує кожен індивідуально. Підвал може бути під частиною будинку. У цьому випадку в ньому можна помістити льох, комори для зберігання продуктів і господарського інвентарю, приміщення для обслуговування інженерних комунікацій, наприклад, котельню. Якщо підвал займає весь простір під будинком і дозволяють кошти, наприклад, при будівництві елітного будинку , в ньому можна розташувати спортзал, більярдну і ін. приміщення, звільнивши, таким чином, додатковий простір в будинку.

Передпокій

Входячи в будинок, перше приміщення, в яке потрапляє людина, — передпокій. Вона може бути окремим приміщенням з коридором, що веде до інших кімнат. У цьому випадку її площа повинна бути 4-6 кв.м. Якщо ж вона є частиною загального коридору, який веде до приміщень будинку, то слід виділити місце, де можна буде поставити взуття і повісити верхній одяг.

Вітальня

Вхід в вітальню краще зробити з передпокою. Це спрощує планування і не плутає гостей. Залежно від площі всього будинку вітальня може бути площею від 15 до 30 кв. м. Вітальню бажано розташовувати з південної сторони, щоб вона висвітлювалася сонцем протягом усього дня. Це кімната потребує природному освітленні.

Їдальня та кухня

Столову часто поєднують з кухнею, це робить приміщення більш просторим. Площа їдальнею-кухні може бути 12-16 кв. м. Якщо ці приміщення робити окремо, то столову можна зробити площею 8 кв. м.

Кухня повинна бути просторою не менше 9 кв. м. Ширина кухні повинна бути не менше 2,5 м. Місця повинно бути достатньо, щоб зручно помістити всю побутову техніку та інші атрибути, необхідні для приготування і прийому їжі. При достатньому освітленні кухню можна розташувати в будь-якому місці. Природно, подалі від спальні. Зручно розміщувати кухню недалеко від санвузла. В цьому випадку можна заощадити на підведенні комунікацій.

Ванна і туалет

Санвузол краще робити роздільним, щоб людина, захотів в туалет, не очікував, коли хтось прийме ванну. При суміщеному санвузлі ванну слід відокремити перегородкою. При роздільному санвузлі на туалет досить відвести 2 кв. м. Для великої ванни потрібно площа 8-10 кв. м. Якщо будинок невеликий, ванна може бути площею 6 кв.м. Санвузол слід розташовувати з тіньової сторони будинку. Якщо будинок дво- або триповерховий, то бажано зробити туалет на кожному поверсі, один під одним для економії на проведенні комунікацій.

Спальні

Спальні розташовують на сонячній стороні. Їх площа залежить від розмірів усього будинку. Спальня може бути площею 12-20 кв. м. У 2-х поверховому будинку спальні краще розташовувати на 2-му поверсі. Дитячу кімнату обов’язково потрібно мати у своєму розпорядженні на сонячній стороні, вона повинна бути добре освітлена. Бажано, кімнату батьків розміщувати поруч, щоб легше було контролювати дітей. Якщо є мансарда, то вона добре підійде для дитячої кімнати. Для літніх людей спальню краще зробити на першому поверсі. Адже людям у віці важко підніматися по сходах.

Приклади планування будинків

варіанти планування будинку

Вибір типовий проекта має незаперечні переваги, так як типові планування будинків складалися фахівцями, які мають великий будівельним досвідом. Можна вибрати готовий проект відповідних розмірів. Існують проекти невеликих, середніх і великих будинків. Вибравши проект, в нього можна внести необхідні зміни.

Двокімнатний будинок може включати в себе:

 • передпокій з вбудованими шафами для різних потреб;
 • спільної кімнати зі спальним місцем;
 • кухню можна поєднати з їдальнею, тут же можна обладнати комору;
 • санвузол;
 • терасу з виходом з передпокою.

Якщо побудувати будинок двоповерховий, то на другому поверсі можна зробити дві спальні і ванну кімнату.

Трикімнатний будинок може складатися з таких приміщень:

 • тамбура;
 • передпокою;
 • вітальні;
 • кухні;
 • санвузла;
 • ванної кімнати;
 • двох спалень.

Головний вхід з ганком роблять з фасаду. Поруч з кухнею можна побудувати веранду з виходом на ділянку.

У чотирикімнатній будинку чітко простежується зонування. Одна сторона будинку служить для денного перебування, друга для відпочинку і сну. Головний вхід знаходиться з фасаду будинку. Передпокій можна зробити у вигляді просторого холу, в якому встановлена відповідна меблі для одягу і взуття. З холу можна пройти вітальню, а потім в кухню-їдальню, звідки через веранду можна вийти на ділянку. Санвузол і пральню краще зробити поруч з кухнею. На другій половині будинку знаходяться три спальні.

Ми розглянули приклади планування будинку, виходячи з кількості кімнат, яке залежить від розмірів будинку. Чим більше розміри будинку, тим більша кількість кімнат у ньому можна зробити. Якщо правильно спланувати будинок, використовувати недорогі сучасні матеріали, можна побудувати недорогий будинок ,в якому росте не одне покоління.

Планування двоповерхового будинку

Побудувати двоповерховий будинок можна за допомогою технології монолітного будівництва .Такий будинок простоїть багато років. На першому поверсі двоповерхового будинку мають у своєму розпорядженні такі приміщення як передпокій, кухня, санвузол, їдальня, вітальня, а також приміщення для господарських потреб: їдальня, котельня, щитова і ін. Перед вхідними дверима для заощадження тепла влаштовують тамбур. Поруч з передпокою зручно зробити гардеробну.

На другому поверсі розміщують дві спальні, кімнату для дітей, ванну і санвузол. Якщо діти різностатеві, то можна зробити дві дитячі. Цей варіант більше підходить для молодої сім’ї з дітьми. Якщо в будинку людей похилого віку, то для них спальню краще зробити на першому, так як на другий їм важко підніматися.

Важливим елементом двоповерхового будинку є сходи. Її планування вимагає особливої уваги. Вона повинна бути зручна для підйому. Діти часто бігають і грають на сходах. Для зниження ризику отримання травм, в конструкції сходів не повинно бути гострих кутів. Якщо будинок невеликий, то розміри сходів повинні бути оптимальними: вона не повинна займати більшу площу, тому важливим є вибір типу сходів.

Двоповерхові і триповерхові будинки зазвичай будують на невеликих ділянках, площа яких не дозволяє побудувати просторий одноповерховий будинок. Додатковим приміщенням, яке можна використовувати в якості житлової кімнати, є мансарда. Її можна пристосувати під дитячу ігрову кімнату або кімнату для гостей.

Кращим варіантом для будь-якої сім’ї є просторий одноповерховий будинок, якщо дозволяють розміри ділянки. Правильне планування будинку допоможе побудувати будинок, в якому буде комфортно жити всім членам сім’ї і проводити весело час з друзями.

Якщо укласти договір про будівництво під ключ з компанією «КіевНовБуд», всі будівельні питання фірма бере на себе. Крім того, в подарунок безкоштовно оформляються документи на будинок. Наші фахівці запропонують вибрати або типовий проект, або допоможуть розробити індивідуальний, порадити яку марку бетону краще вибрати для фундаменту . Подальше будівництво ведеться без участі власника. Єдино, до замовника можуть звернутися для уточнення деяких питань, які можуть виникнути під час будівництва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 оценок, среднее: 1,50 из 5)
Загрузка...