Що краще: типовий проект або індивідуальне проектування

Вирішивши побудувати заміський котедж, перед будь-яким забудовником постає питання, який проект будинку обрати. Можливі варіанти: типовий та індивідуальний. Типовий — це проект, який призначений для багаторазового застосування, він розробляється спеціальним чином з урахуванням всіх будівельних норм. Індивідуальний розробляється з нуля згідно вимог конкретного замовника. З приводу того, який проект краще, ведеться багато суперечок. У кожного варіанту свої плюси і мінуси.

У вирішенні цього питання можна вдатися до допомоги будівельної фірми, яка має великий досвід будівництва. Компанія «КіевНовБуд» понад 10 років перебуває на будівельному ринку і накопичила за ці роки багатий досвід як недорогого, так і елітного будівництва. Тому наші фахівці можуть запропонувати цікаві типові проекти і розробити індивідуальний на підставі вимог замовника. Але проект — це лише одна з послуг нашої фірми, основна діяльність — будівництво будинків. Вартість будівництва залежить від ступеня готовності будинку.

Для того щоб вибрати найбільш підходящий проект, потрібно розібратися, які бувають проекти будинків, в чому їх перевага і недоліки. Фахівці нашої компанії мають достатній досвід, щоб надати кваліфіковану допомогу у виборі проекту.

Переваги та недоліки типових проектів

як вибрати типовий проект

Найголовніша перевага типового проекту — дешевизна. Його вартість у кілька разів нижчий індивідуального. Залежно від загальної площі котеджу типовий проект коштує приблизно від 7 тис. До 16 тис. Грн. Вартість індивідуального проекту починається в середньому від 30 тис. Грн. Різниця у вартості суттєва. Пояснюється це тим, що типовий проект може продаватися багаторазово. Можна купити типовий проект і дешевше, але якість при цьому може сильно постраждати. Будинок все-таки будується на довгі роки, тому не варто гнатися за дешевизною.

Другою перевагою є — швидкість. Ясно, що терміни складання проекту в цьому випадку — це час, який йде на вибір готового проекту. Складання альбому можливих проектів для конкретного замовника зазвичай займає не більше тижня. Розробка індивідуального проекту за часом може зайняти від 3-х місяців і до року.

Плюсом типових проектів є те, що в них враховані всі недоліки, які виявилися при будівництві. Так як за цими проектами вже побудовані реальні об’єкти, то є можливість перед тим, як вибрати типовий проект, подивитися на будинок, побудований по ньому. Розглядаючи питання укладення договору про будівництво з фірмою «КіевНовБуд», ви можете відвідатиготові или  споруджувані об’єкти і поспілкуватися із замовниками. На підставі своїх вражень можна вибрати або типовий проект, або замовити індивідуальний.

Наступний момент, який вимагає уваги, — можливість внесення змін. Не всі проектні організації готові вносити зміни в типові проекти, так як міняти проект повинен його автор. Він має всі вихідні дані, що дозволяє при внесенні змін в проект не допустити помилок. Крім того, не порушуються авторські права.

Перед використанням типового проекту необхідно провести інженерно-геологічні дослідження, щоб геодезичні та геологічні умови ділянки відповідали, зазначеним у проекті особливостям забудови. Якщо є невідповідності, то проект варто прив’язати до справжнім умовам. Внесення змін і прив’язка проекту — це додаткові витрати, що збільшує вартість типового проекту і зменшує його привабливість.

У типовому проекті можна внести зміни в планування, якщо не зачіпаються несучі стіни, можна підкоригувати використовувані будівельні матеріали, щось прибудувати до будинку, але змінити його обсяг вже неможливо. Плюс в покупці типового проекту в «КіевНовБуд» в тому, що розробники проектів працюють в компанії і зможуть коректно внести всі зміни. При укладанні договору про будівництво під ключ наша компанія в подарунок дарує оформлення документів на будинок. Якщо почитати статтю про те, які потрібні документи для будівництва ,то перевага співпраці з «КіевНовБуд» очевидні.

Чим краще індивідуальний проект

які бувають проекти будинків

Головне достоїнство індивідуального проектування — розробка починається з нуля з урахуванням усіх побажань конкретного замовника. Природно, на виході виходить унікальний і оригінальний проект. Замовник впритул співпрацює з архітектором, обмовляючи наступні питання:

 • зовнішній вигляд будинку;
 • обсяг і планування будови;
 • кількість постійно проживаючих людей;
 • тип опалення;
 • проведення інженерних мереж;
 • розташування будинку на ділянці;
 • підбір матеріалів для будівництва та оздоблення, вартість яких буде враховуватися в розрахунках.

Якщо ви хочете більше дізнатися про матеріали, то у відеоблозі на нашому сайті можна подивитися відео про те, з якого матеріалу краще будувати будинок. Якщо будувати заміський будинок з компанією «КіевНовБуд», то можна заощадити на матеріалах. Ми укладаємо договори з постачання матеріалів з виробниками, але при цьому не робимо націнок і матеріал виходить за вартістю виробника. На всі поставляються матеріали дається 50 років гарантії. Таким чином, якщо проект розробляється нашою фірмою, можна використовувати в будівництві наші матеріали.

У сучасному будівництві велика увага приділяється зведенню енергоефективних будинків . Тому при розробці проекту потрібно звернути на це увагу. Адже в індивідуальному проекті можна реалізувати самі незвичайні інженерні рішення, спроектувати специфічну планування. Замовник висловлює свої побажання з приводу бачення майбутнього будинку, а архітектор пропонує варіанти рішень з урахуванням будівельних норм. Важливо, що при розробці індивідуального проекту враховуються геодезичні, кліматичні та топографічні умови місцевості, де буде вестися будівництво. Таким чином, буде враховано особливості рельєфу, властивості грунту, глибина залягання грунтових вод, глибина промерзання грунту та ін.

Під час розробки індивідуального проекту при розміщенні будинку на ділянці враховуються такі чинники:

 • сторони світу:
 • розташування наявних будов і дерев;
 • бажаний вид з вікон;
 • майбутні господарські будівлі на ділянці;
 • благоустрій території та ін.

Всі об’ємно-планові рішення оформляються у вигляді планів і фасадів. Для кожного етапу будівництва складаються кошториси. Тому при складній ситуації з фінансуванням можна будівництво розбити на етапи і будувати по мірі надходження грошей.

На індивідуальному проекті можна заощадити, якщо його замовляти не в сезон (листопад-лютий). У цьому випадку він обходиться на 10-15% дешевше. Це стосується і будівництва. прочитавши статтю «Коли краще починати будівництво », можна докладніше дізнатися все з цього приводу. Всім відомо, що дешевше будувати взимку.

Відповідь на питання про те, чи потрібно індивідуальне проектування будинків, здається очевидним. Якщо дозволяють фінанси, то однозначно краще будувати за індивідуальним проектом. Тільки в цьому випадку ви отримаєте будинок своєї мрії. Важливо не тільки розробити проект, але і побудувати будинок точно за проектом. А це треба довіряти професіоналам. Можна, звичайно, зважитися побудувати будинок своїми руками, якщо проект нескладний, але деякі роботи можуть зробити тільки професіонали.

Компанія «КіевНовБуд» займається не тільки будівництвом будинків, але й надає ряд будівельних послуг . При цьому на всі роботи в компанії є ліцензії і дається гарантія 5 років. При будівництві будинку під ключ клієнт не тільки отримує в подарунок від компанії «КіевНовБуд» оформлення документів на будинок, але і безкоштовне гарантійне обслуговування. Наші фахівці виїжджають на виклики клієнтів по першому дзвінку незалежно від часу доби.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Загрузка...