Як не помилитися при виборі земельної ділянки для будівництва приватного будинку?

kak_pravilno_vibrat_i_kypit_zemelnii_ychastok_1Будівництво свого будинку з газобетону, цегли або інших матеріалів — це бажана і знаменна подія в житті кожної людини. Але перед тим як приступити до зведення власного житла, необхідно дуже уважно віднестися до питання вибору ділянки, на якому будуть вестися будівельні роботи. Адже саме від цього залежить зручність експлуатації будівлі і, природно, комфорт проживаючих у ньому людей.

У даній статті ми розповімо вам про те, як вибрати земельну ділянку під будівництво будинку і на які критерії слід орієнтуватися в першу чергу. Отже, поїхали.

Вибір земельної ділянки для будівництва будинку

Критерії вибору земельної ділянки включають в себе наступні пункти:

  • визначення необхідної для будівництва площі ділянки і його пошук;
  • особливості ґрунту;
  • наявність і якість питної води на ділянці;
  • наявність необхідних для комфортного проживання комунікацій;
  • об’єкти інфраструктури, розташовані в безпосередній близькості від «володінь»;
  • оформлення права власності на землю.

Давайте тепер більш детально розглянемо кожен з перерахованих вище пунктів, які слід враховувати незалежно від того, купили ви ділянку або отримали його безкоштовно.

Визначення площі ділянки і його пошук

Перед тим, як придбати земельну ділянку під будівництво будинку під ключ в Києві, області або інших регіонах, необхідно визначитися з необхідної для комфортного проживання площею майбутніх «володінь». Для цього, спочатку, треба ретельно все продумати і скласти проект, на якому будуть вказані місця розташування будинку та допоміжних будівель, а також їх габаритні розміри. По-перше, таким чином, ви зможете приблизно зрозуміти, який вигляд матиме ділянку з розташованими на ньому будівлями. А по-друге, ви зможете бути впевнені в тому, що в майбутньому всі елементи будуть розміщені згідно з нормами СНиП. Вважається, що ідеальним співвідношенням є 1:10, тобто коли площа ділянки в 10 разів більша за площу розміщеного на ньому будинку.

Після того, як ви остаточно визначилися з площею своїх майбутніх володінь, можна переходити до наступного етапу — власне, пошуку самого ділянки під будівництво. Реалізувати це можна двома способами:

  • шукати ділянку самостійно;
  • звернутися в спеціалізовані компанії.

У першому випадку, якщо ви не фахівець і до цього моменту жодного разу не стикалися з пошуком і оформленням землі, ви витратите чимало часу і сил. Тому рекомендуємо вам звернутися за допомогою до фахівців. Це обійдеться дорожче, але підсумковий результат буде набагато швидше.
Тепер, давайте розглянемо інші критерії вибору ділянки, якими також не варто нехтувати.
особливості грунту

???????????????????????????????Від типу грунту на ділянці буде прямо залежати вид фундаменту для майбутнього будинку, одно- або двоповерхового, і вибір будівельних матеріалів для його зведення. До того ж, правильно визначений склад грунту дозволить уникнути додаткових проблем не тільки під час проведення будівельних робіт, але і в процесі експлуатації будівлі. Так, наприклад, слід уникати ділянок з насипними і торф’яними грунтами. Також зверніть увагу на кількість рослинності на землі. Велике її кількість свідчить про високу вологість грунту і близькому розташуванні грунтових вод.

Такі грунти нестійкі, а зведення на них будинків вимагає спеціальних знань. В іншому випадку, незабаром після закінчення будівництва, на стінах будівлі з’являться тріщини або воно повністю зруйнується.
Тому перед покупкою ділянки, зверніться до фахівців, які не тільки проведуть необхідні роботи, а й зорієнтують по вартості будівельних послуг (https://kievnovbud.com.ua/prajs-list-stroitelnyx-uslug).

Наявність питної води на ділянці

Без води, як то кажуть, і не «туди» і не «сюди». Перед покупкою ділянки обов’язково поцікавтеся наявністю джерела питної води. Якщо неподалік є централізоване водопостачання, то проблема вирішується сама собою. Якщо ж ні, тоді доведеться подбати про буріння свердловини або облаштування колодязя. Однак перед тим, як приступити до таких робіт, необхідно з’ясувати якість води з підземного джерела. Зробити це можна двома способами — поцікавитися у власників сусідніх ділянок або, що пріоритетною, звернутися в санітарно-епідеміологічну службу з проханням перевірити склад води у тих же сусідів.
комунікації

Одним з відповідей на питання, як правильно вибрати земельну ділянку, є наявність поблизу систем каналізації та енергозабезпечення. У другому випадку, думаємо, тут ні в кого питань не виникне. Адже без електрики сучасна людина практично не уявляє своє життя. До того ж, наявність біля будинку джерела енергозабезпечення, дозволить опалювати будівлю в разі відсутності газопроводу. Особливо актуальний це питання для майбутніх власників будинків великого і середнього розміру.

Що стосується каналізації, то тут питання не тільки в зручності, але і в додаткових фінансових витратах. Так, якщо поблизу с участком проходить громадська каналізаційна система, то це суттєва перевага. Підключення до неї не займе багато часу. У разі відсутності такої, доведеться розщедритися на будівництво індивідуальної системи скидання відходів і на все, що з цим пов’язано. Скажімо прямо — це задоволення не з дешевих.
об’єкти інфраструктури

Не останню роль при виборі ділянки для будівництва приватного будинку грає і наявність поблизу об’єктів інфраструктури. Адже в даному спорудженні ви будете проживати постійно, а тривалі поїздки в магазин за продуктами або доставка дітей в школу будуть віднімати багато часу. До того ж, всі ми коли-небудь вболіваємо і їхати в лікарню за 50 кілометрів не те щоб незручно — від цього нерідко залежить життя.
Купівля та оформлення ділянки

kriterii_vibora_ychastkaЗавершальний етап — це покупка і оформлення права власності на ділянку. Наша вам порада, не економте в даному випадку на послуги грамотного юриста. В іншому випадку ви дуже ризикуєте залишитися не тільки без ділянки, але і без грошей, переданих за нього продавцю.

Висновок

Сподіваємося, що після прочитання цієї статті у вас не виникне питання про те, як правильно вибрати і купити земельну ділянку. Проте, щоб уникнути зайвих проблем, пов’язаних з даною процедурою, рекомендуємо вам звернутися за допомогою до фахівців.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Загрузка...