Який керамічний блок вибрати для будівництва будинку? Переваги та недоліки керамоблоків

Який керамічний блок краще

У сучасному будівництві до будівельних матеріалів пред’являються особливі вимоги, але головними критеріями для вибору матеріалу залишаються надійність і довговічність. Заміський будинок повинен бути зручним, комфортним і екологічно безпечним. На даний момент з’явилося багато нових технологій у будівництві , наприклад, зведення будинків з керамічної цегли. Перш ніж будувати будинок з керамоблоков, слід розібратися, який керамічний блок краще.

Не маючи будівельного досвіду, варто задуматися про будівництво заміського котеджу за допомогою сторонньої фірми. На будівельному ринку сьогодні багато пропозицій, серед яких часто зустрічаються недобросовісні підрядники. Компанія «КіевНовБуд» є фірмою з багатим досвідом і великою кількістю солідних клієнтів, якій можна довіряти. Укладаючи договір про будівництво з нашою фірмою, ви перекладаєте всі проблеми на нас. Найвигідніше будівництво під ключ, в цьому випадку наша компанія в якості подарунка займається введенням будинку в експлуатацію та оформленням свідоцтва про право власності. Можливі й іншіваріанти співробітництва, багато в чому це залежить від фінансових можливостей замовників.

Виробництво і особливості керамічних блоків

На сьогоднішній день тепла кераміка, як називають керамоблоки, широко використовується як для малоповерхового, так і для висотного будівництва. Це стало можливим завдяки високим експлуатаційним характеристикам цього матеріалу і екологічності, якої в наш час приділяється особлива увага. у статті «Як побудувати теплий енергоефективний будинок» розповідається про використання матеріалів, які популярні для енергозберігаючих будинків.

Керамічна цегла є екологічно чистим матеріалом, оскільки при його виробництві для його виготовлення використовується натуральна природна глина. При виготовленні блоків до глини додають спеціальні добавки, які роблять матеріал пористим, міцним і довговічним. Завдяки наявності в цеглі пустот і повітряних осередків він володіє високими тепло- і звукоізоляційними якостями. При цьому великі розміри керамічних блоків, що перевищують у кілька разів розміри звичайної цегли, дозволяють швидко зводити будівлі.

переваги керамоблоків

переваги керамоблока, недоліки керамоблоков

Вивчивши переваги керамічних блоків, можна спокійно робити вибір на користь керамоблоков. Даний матеріал має такі переваги:

 • Низьку теплопровідність, яка забезпечується пустотами, утвореними при виробництві виробу.
 • Довговічність. Будинки з керамоблоков при дотриманні технології будівництва будинків з керамічних блоків можуть прослужити до 150 років. Крім того, треба знати, як вибрати керамічні блоки.
 • Матеріал стійкий до атмосферного впливу, ультрафіолетового випромінювання, має високу морозостійкість
 • Завдяки енергозберігаючим властивостям можлива кладка зовнішніх стін мінімальної товщини — 40 см.
 • Стіни, викладені поризованими блоками, не вимагають додаткового утеплення, так як структура матеріалу дає можливість підтримувати в будинку тепловий баланс.
 • Мала вага блоків знижує навантаження на підставу, що дає можливість використовувати більш легкий фундамент. За допомогою калькулятора можна порахувати економічну вигоду від зведення легкого фундаменту. Вона становить часом до 40%.
 • Завдяки зручним розмірам керамоблоков і малій вазі стіни зводяться швидкими темпами.
 • Кладка стін може здійснюватися навіть вертикально завдяки системі «паз-шип».
 • Використання натуральних матеріалів дає можливість побудувати екологічно чисте житло, допомогти в будівництві можуть поради зі статті «Як побудувати екологічно безпечний будинок» .
 • Керамоблоки володіють високою міцністю і можуть витримати великі навантаження, тому можливо їх використання при багатоповерховому будівництві.
 • Структура матеріалу така, що він має високу паропроникність, тим самим забезпечує якісний повітрообмін. Таким чином, можна створити в будинку комфортний мікроклімат. Стіни виступають в якості природного кондиціонера. Зайву вологу вони поглинають, а при її недоліку віддають.
 • Завдяки рифленою і трохи шорсткою поверхні блоків штукатурка легко наноситься на стіни, при цьому забезпечується хороша зчеплення з поверхнею і економиться витрата матеріалу.
 • Керамоблоки мають звукопоглинальні камери, які забезпечують високу звукоізоляцію стін. Тому блоки широко використовують для зведення внутрішніх стін, щоб підвищити комфортність приміщень.

Недоліки керамічних блоків

Керамоблоки мають свої недоліки:

 • щілинна структура блоків робить їх крихкими, тому при транспортуванні слід вжити відповідних заходів, щоб не зіпсувати матеріал;
 • поризовані блоки добре вбирають вологу, тому потребують гарній захисту від води при зберіганні;
 • відносна дорожнеча керамічних блоків в порівнянні з газоблоками;
 • великогабаритні блоки зручні для кладки, так як мають великі розміри і досить важкі;
 • внутрішні стіни потребують штукатурних роботах, що збільшує вартість будівництва.

Вивчивши недоліки і переваги керамоблоков, кожен забудовник повинен вирішити на стадії проектування, чи буде він використовувати даний матеріал для зведення стін.

Як вибрати керамічні блоки для кладки

як вибрати керамічний блок

Вибираючи термоблоки для кладки, необхідно визначитися з типорозміром матеріалу. Відео про стоимости строительства допоможе в цьому. При використанні великогабаритних блоків слід точно розрахувати розмірну сітку, підрахувати необхідну кількість блоків. Висота керамоблоков завжди кратна висоті цегли. У типових проектах  зазвичай використовуються блоки стандартних розмірів 250 мм. Це базові розміри для проектів, які враховують фірми постачальники. Ширина керамічних блоків становить 230-250 мм, довжина — 250-510 мм.

Вибір блоків залежить від товщини стін, як внутрішніх, так і несучих. Товщину стін визначає довжина блоків. При багатошаровій кладці колодязного типу потрібно враховувати для великогабаритних блоків їх міцність. Будівельний ринок пропонує в основному матеріал з межею міцності при стисненні 100 кг на квадратний сантиметр і більше. Це дає можливість будувати будинки з мінімальною товщиною стін.

Якщо кладка одношарова, то блоки підбираються з урахуванням їх теплоізоляційних характеристик. При цьому слід враховувати, яким матеріалом буде виконуватися обробка: теплою паропроницаемой або звичайною поліпшеною штукатуркою. Двуслойний тип стін складається з шару керамоблоков і шару утеплювача з нанесеною на нього фасадною штукатуркою. До двуслойной типу відносяться стіни, збудовані з керамічних блоків і облицювання лицьовою цеглою.

При закупівлі керамоблоков слід врахувати недоліки керамічних блоків, особливо, його крихкість і можливий бій при будівництві, тому купувати треба на 15% більше. Переглянувши відео про те,коли краще будувати будинок і закупивши потрібні матеріали, можна приступати до будівництва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Загрузка...