Який газоблок краще для будівництва? Переваги та недоліки газобетону

Какой газоблок лучшеОстаннім часом підвищилися вимоги до будівництва заміських котеджів. Особливу увагу стало приділятися екології та енергозбереження. У зв’язку з цим з’явилося багато нових технологій будівництва будинків, що дозволило наповнити будівельний ринок новітніми будматеріалами. До таких матеріалів відноситься газобетон. Приватному забудовнику, а особливо початківцю, важко розібратися, який газоблок краще вибрати. У статті будуть розглянуті основні переваги та недоліки газобетонних блоків, а також дані рекомендації з вибору.

Багато в чому при виборі матеріалів допоможе стаття про будівництво енергоефективного будинку. Одним з енергоефективних та екологічних матеріалів є газобетон — представник пористих бетонів. Газоблок виготовляється з кварцового піску, вапна і цементу. Завдяки газообразовательним домішкам він має комірчасту структуру, що надає йому хороші теплоізоляційні властивості. У будинку з газобетонними стінами тепло взимку і прохолодно влітку.

Основні властивості та характеристики газобетонних блоків

Виготовляється газобетон автоклавним і неавтоклавного способом. Коли всі сухі інгредієнти перемішані, додається вода. Завдяки хімічної реакції суміш збільшується в розмірах зразок тесту. Після застигання вона розрізається на вироби стандартних розмірів. Потім для додання заготівлях необхідної міцності їх поміщають в автоклави і обдають водяною парою або сушать у спеціальних камерах. Таким чином, виходить газобетон: характеристики його залежать від щільності і кількості міститься в ньому повітря.

Переваги газобетонних блоків

 1. Будинок з газобетонних блоків обходиться набагато дешевше, ніж з інших будівельних матеріалів. Це досягається за рахунок дешевизни газоблоків і можливості заощадити на витратних матеріалах. Завдяки невеликій вазі газобетону зменшується навантаження на фундамент, тому його можна робити більш легким. При кладці стін економиться витрата розчину. При облицюванні значно скорочуються фінансові та часові витрати.
 2. За своїми теплоізоляційним показниками газобетонні блоки близькі до дерева. Оскільки блоки містять до 75% повітря, вони є хорошими теплоизоляторами. Таким чином, можна заощадити на обігріві будинку і відмовитися від додаткової теплоізоляції.
 3. Кращий газоблок володіє високим рівнем пожежобезпеки: він не горючий і є перешкодою для поширення вогню.
 4. Високі звукоізоляційні характеристики дозволяють використовувати газобетонний матеріал для будівництва будівель в мегаполісах і заміських котеджів.
 5. Газобетонні стіни також, як і дерев’яні, паропроникні та екологічно чисті, забезпечують надходження свіжого повітря в будинок. Але, на відміну від дерева, вони мають більш тривалий термін служби, вогнестійкі, не гниють.
 6. Газоблоки мають високу морозостійкість. Вони здатні витримати до 100 циклів відтавання і замерзання, при цьому не втрачаючи експлуатаційних властивостей.
 7. Завдяки невеликій вазі і точності геометрії будинку з газобетону швидко зводяться, при цьому легко досягається рівність стін. У цьому можна переконатися, подивившись відео на сайті компанії «КиївНовБуд».

Недоліки газобетону

Переваги та недоліки газоблоку

 1. Газобетон має низьку міцність на вигин, тому при недотриманні технології будівництва з газобетону можливі вертикальні тріщини в стінах. Велику роль у цьому відіграє надійний фундамент.
 2. Газобетонні стіни мають здатність сильно поглинати воду, при цьому значно втрачаються теплоізоляційні властивості матеріалу. Це ускладнює оздоблювальні роботи при роботі з шпаклівкою. Перед нанесенням шпаклівки слід наносити два шари проникаючої грунтовки.
 3. Крихкість газобетону ускладнює доставку матеріалу.
 4. У газобетонних стінах погано тримаються кріпильні елементи, тому при установці дверних і віконних блоків використовують не анкера, а монтажну піну. Правда, добре тримаються саморізи, тільки з часом вони окислюються, тому вимагають заміни.
 5. При зберіганні газобетонний матеріал необхідно добре ізолювати від вологи.

Підбираючи будівельний матеріал для будинку слід знати переваги та недоліки газоблоку і відповідно вибирати матеріал згідно характеристикам.

Як правильно вибрати газобетонні блоки

Для правильного вибору будівельних матеріалів необхідно вивчити їх основні параметри. Таким чином, вирішуючи питання, який газобетон вибрати, потрібно знати його теплопровідність, міцність, звукоізоляційні характеристики, щільність, паропроникність та вогнестійкість. Ці параметри відрізняються у різних виробників. Тому при виборі газобетону слід звертати увагу на наступні характеристики:

 • Теплопровідність. Чим нижче коефіцієнт теплопровідності, тим вище теплоізоляційні характеристики газоблоків. Для блоку з маркою щільності D350 він становить 0,075 Вт / (м • К), для блоку щільності D700 — 0,25 Вт / (м • К). Слід звернути увагу на те, що чим вище щільність газоблоку, тим нижче його теплоізоляційні якості. Для забезпечення необхідної теплоізоляції будинку стіни з газобетону марки D400-D500 повинні бути товщиною 35-45 см.
 • Щільність та міцність. Найнижча щільність газобетону з маркою D300, найвища D1200 кг / м³. Чим вище значення, тим більш щільний газобетонний блок, тому він міцніший. Газоблоки з низьким показником щільності більш схильні до механічних пошкоджень, але вони легко піддаються обробці, що полегшує і прискорює кладку стін. Таким чином, міцність газобетону безпосередньо залежить від щільності.
 • Вогнестійкість. Газобетон відноситься до вогнестійких матеріалами. Газобетонна перегородка, покрита штукатуркою, може витримати вогонь протягом 2-х годин.
 • Паропроникність — здатність матеріалу виводити водяний пар з опалювального приміщення і вивітрювати скопилася вологу.
 • Звукоізоляція залежить від щільності блоків і товщини стін.
 • Розміри і особливість конструкції. Газоблоки випускаються різних розмірів. Оптимальний розмір для несучих стін — це 60х30х20 см, для перегородок газобетон може мати ті ж розміри тільки відрізнятися товщиною, вона може бути 10 см. Сучасні газоблоки мають пазогребную форму торцевих граней, що дає можливість заощадити на розчині, так як при кладці не потрібно заповнювати вертикальні шви.

Говорячи про цінах на будівництво, газобетон один з найдешевших будівельних матеріалів. Вартість автоклавного газобетону становить 620-750 гривень / м3 — це приблизно 13-15 гривень за блок, укладальний клей коштує від 35 гривень за 25 кг. Газобетон імпортного виробництва коштує дорожче, наприклад, вартість газобетону від німецького виробника становить 1400 гривень / м3.

Перед початківцям забудовником, далеким від будівництва, постає багато питань, коли краще починати будувати, який газоблок вибрати, що потрібно робити в першу чергу і т.д. Головне питання, яке може вирішити всі інші, — будувати будинок самому або укласти договір з будівельною фірмою. Ключовим фактором у цьому випадку є довіра. Пропозицій на будівельному ринку багато і важливо знайти сумлінних підрядників.

Компанія «КиевНовБуд«давно займає лідируючі позиції серед будівельних фірм, має досвід роботи із заможними клієнтами. Переконатися в якості виконаних робіт можна, поспілкувавшись з нашими клієнтами готових и що будуються об’єктів. Тому можна сміливо укладати договір про будівництво котеджу під ключ. Про переваги такого будівництва можна прочитати в статті «Що таке будівництво під ключ». Наша компанія в якості подарунка оформляє безкоштовно документи на будинок. Крім того, після закінчення будівництва надається безкоштовне обслуговування протягом року.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...