Отмостка фундаменту: види, пристрій, утеплення та оздоблення

Отмостка фундаментуОтмостка фундаменту, незалежно від його типу, призначається для відведення вологи від стінок фундаменту, а не просто виконує декоративну функцію, як помилково вважає більшість споживачів . Адже при попаданні в тріщини підстави вода поступово руйнує його, що призводить до додаткових фінансових витрат на відновлення конструкції, а в деяких випадках і до осідання всього будови.

У даній статті ми розглянемо основні види відмосток навколо будинку і розповімо, на що слід звернути увагу при їх спорудженні. Отже, поїхали.

Пристрій вимощення та її види

Перед тим, як ми перейдемо до розгляду основних типів вимощення та особливостей їх облаштування, хотілося б сказати кілька слів щодо класифікації подібних конструкцій.

Так, в залежності від властивостей, матеріалу і рівня складності, такий невід’ємний атрибут будь-якої будівлі підрозділяється на:

 • жорсткий і м’який;
 • литий і насипний;
 • дво- і багатошаровий.

Ну а тепер, власне, давайте поговоримо про найбільш поширених варіантах вимощення та їх спорудженні.

Жорстка бетонна вимощення

Конструкція отмосткиДаний варіант є найбільш поширеним і може застосовувати при спорудженні будівель будь-якого типу, в тому числі при будівництві будинків в Києві і бласти (мається на увазі кліматичний пояс).

Правильна конструкція вимощення з бетону передбачає виконання таких операцій:

 • видалення верхнього шару грунту на глибину близько 300 — 400 міліметрів. При цьому ширина траншеї вибирається залежно від показника схилу покрівлі, але не повинна бути менше 800 міліметрів;
 • обробка ями гербіцидами, що запобігають виростання бур’янових рослин, які можуть порушити цілісність всієї конструкції;
 • укладання і трамбування піщаної подушки. Товщина утрамбованого шару не повинна бути менше 100 міліметрів;
 • укладання і подальша трамбування шару з дрібного щебеню;
 • монтаж опалубки та заливка бетонної суміші.

Важливо! На заключному етапі облаштування бетонної вимощення рекомендується присипати її поверхню просіяним цементом і загладити її кельмою. Це додасть додаткову міцність і стійкість верхнього шару.

«Піщана» вимощення

Підготовчі роботи для облаштування даного різновиду вимощення, аналогічні бетонному її аналогу. Однак після укладання і трамбування шару піску, поверх нього заливається рідке скло, на яке наноситься затверджувач. Дану операцію (скло-затверджувач) необхідно повторити кілька разів, після чого накрити всю конструкцію щільним поліетиленом і залишити її на три доби до повного затвердіння.

Оздоблення вимощення бруківкою або каменем

Така конструкція поєднує в собі одночасно дві функції — формування вимощення та її обробку.

Підготовчі операції, в даному випадку, аналогічні попереднім варіантам — риття траншеї, обробка гербіцидами, формування подушок з піску і дрібного щебеню. Потім поверх щебеню укладається бруківка або камінь, а шви між елементами конструкції заповнюються сумішшю піску з невеликим вмістом цементу, після чого вся вимощення рясно поливається водою.

Перевага такої вимощення полягає в тому, що за допомогою бруківки або каменю можна надати конструкції оригінальний зовнішній вигляд, використовуючи різні за формою розміром і кольором оздоблювальні матеріали.

М’яка морозостійка вимощення

Даний вид вимощення вже досить давно і успішно застосовується при будівництві будинків в Фінляндії. Така конструкція являє собою профільовану ПВП-мембрану, яка, до того ж, виступає в ролі гидроизолирующего матеріалу для фундаменту, етапи будівництва якого детально показані тут .

Укладається така мембрана під шаром щебеню і піску, поверх якого можна помістити родючий шар грунту, що є одним з переваг організації такої конструкції. Утеплення вимощення, в даному випадку, проводити не варто, проте в обов’язковому порядку необхідно організувати відведення води з її поверхні.

Багатошарове вимощення

ustroystvo_otmostkiЯк можна здогадатися з назви, конструкція даного різновиду вимощення передбачає наявності кількох шарів. Ось як буде виглядати такою «пиріг» від низу до верху (передбачається, що траншея вже викопана):

 • утрамбований грунт;
 • шар гідроізоляційного матеріалу;
 • крупнозернистий пісок;
 • геотекстиль;
 • шар гравію товщиною близько 100 міліметрів;
 • ще один шар геотекстилю;
 • щебінь або плитка.

Важливо! Якщо в якості верхнього шару виступає плитка, то вкрай не рекомендується сипати цемент при її укладанні. В іншому випадку вся конструкція втратить свою еластичність

Гідроізоляція вимощення навколо будинку: матеріал

Відразу відзначимо, що матеріали вимощення фундаменту (в тому числі і стрічкового), які використовуються для гідроізоляції, повинні бути морозостійкими . Тому категорично не рекомендується застосовувати поліетиленову плівку, руберойд і вироби на основі бітуму.

Найбільш оптимальним варіантом буде використання ПВХ-плівки, поліпропіленових Гідроізолятор і інших матеріалів, які задіюються при спорудженні басейнів та інших штучних водойм. Також не зайвим буде і укладання утеплювача під такі плівки. На його роль чудово підійдуть екструдований пінополістирол або піноплекс.

Висновок

Резюмуючи все вище написане, можна зробити висновок, що при виборі того чи іншого виду вимощення, слід керуватися наступними факторами:
• кліматичних поясом, в якій розташована будівля і геологією ділянки;
• наявністю на ринку необхідних будівельних матеріалів;
• загальним дизайном будівлі;
• фінансовими можливостями для реалізації задуманого проекту.

Ну і звичайно не можна звернути увагу на той факт, що проведення подібних операцій рекомендується довіряти тільки професіоналам, які мають необхідну для цього кваліфікацію, інструменти і досвід складання кошторису на будівельні роботи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Загрузка...