Як дізнатися рівень грунтових вод?

У наш час багато міські жителі мріють про своєму заміському будинку, де можна сховатися від міського шуму, суєти загазованості. Існує два варіанти придбання будинку: купити готовий будинок або будувати самому . Якщо прийнято рішення будувати своїми руками, то потрібновибрати земельну ділянку під забудову і з’ясувати, які документи потрібні для початку будівництва .

рівень ґрунтових вод

При виборі ділянки особливу увагу потрібно звернути на рівень грунтових вод (УГВ) — це перший водоносний шар від поверхні землі. Дуже важливо правильно його визначити. В першу чергу глибина залягання грунтових вод важлива при виборі типу фундаменту. Це питання вирішується на етапі проектування. У разі вибору типовий проект , то його слід адаптувати до місцевих умов. При індивідуальному проекті є можливість вибрати саме той тип фундаменту, який ідеально підійде для даної ділянки. Важливо, правильно його прорахувати і врахувати всі властивості грунту.

Не маючи спеціальної освіти, правильно спроектувати будинок складно. Щоб побудувати будинок, який простоїть роки, краще звернутися до надійної будівельній фірмі, наприклад, компанії «КіевНовБуд», давно займається комерційним і приватним будівництвом. Про кваліфікацію наших фахівців про якість виконуваних робіт можна судити по готуємо об’єктів. На всі роботи дається гарантія 5 років.

При укладанні договору з компанією йде тісна співпраця з клієнтом. Враховуються всі побажання і приймається саме вигідне рішення. Це стосується і облаштування підвалу, для якого дуже важливо правильне визначення УГВ. Фахівці компанії враховують всі нюанси, що стосуються властивостей грунту і кліматичних умов місцевості. Переконатися в цьому можна, побувавши на поточних об’єктах і поспілкувавшись з замовниками.

При проведенні води на ділянку важливий аналіз хімічного складу. Від якості води залежить глибина колодязя або свердловини. Аналіз УГВ впливає на облаштування земельної ділянки, вибір культур, які будуть висаджуватися на ньому.

Від чого залежить рівень підземних вод і його особливості

Рівень підземних вод знаходиться близько від поверхні землі, тому залежить від рельєфу місцевості і пори року. УГВ піднімається в період підвищеної вологості і при рясному випаданні опадів. Зазвичай це відбувається в період рясних дощів, при таненні снігу. Глибина залягання підземних вод залежить від наявності поблизу будь-яких водойм: річок, озер та ін. У посуху рівень падає і вважається найбільш низьким.

Особливістю підземних вод є те, що вони розташовані під землею суцільним шаром. Розрізняють два види рівня грунтових вод:

 1. Якщо пласт підземних вод знаходиться на рівні вище 2 метрів, то це високий рівень грунтових вод.
 2. Якщо глибина залягання більше 2 метрів, то це вважається низьким рівнем залягання. При такій глибині можна спокійно будувати будинок по будь технології будівництва .

Неправильний розрахунок рівня залягання підземних вод може призвести до таких негативних наслідків:

 • підтоплення підвальних приміщень;
 • Складності при влаштуванні фундаментів: затоплення траншей, деформацію будівель при подальшій експлуатації;
 • зменшення несучої здатності грунту;
 • руйнування фундаменту під впливом агресивних домішок, що містяться у воді.

Навіть застосовуючи сучасні матеріали при будівництві котеджу, слід подбати про належну гідроізоляцію фундаменту, щоб уберегти його від руйнівної дії води. Якщо при близькому і рясному кількості підземних вод не виконані дренажні роботи по відведенню зайвої вологи, це загрожує загибеллю дерев і рослин на ділянці.

Визначення рівня підземних вод

високий рівень грунтових вод

Найточніший спосіб визначити залягання грунтових вод — провести геологічну експертизу. Повну картину ділянки дає топографічна зйомка. Таке дослідження дасть можливість вибрати правильно фундамент, виконати необхідну дренажну систему, розташувати правильно на ділянці всі об’єкти. Якщо ведеться будівництво елітного котеджу під ключ ,що варто вкласти додаткові кошти на геодезичні дослідження, щоб забезпечити надійність майбутньої будови, яке зможе прослужити багато років.

Класифікація підземних вод

За глибиною залягання грунтових вод можна класифікувати наступним чином:

 • Верхні води (верховодка), що знаходяться у поверхні землі на глибині не більше 2-х метрів. Їх кількість залежить від сезону, обильности випадання атмосферних опадів. У посуху вода може зникнути, в сезон підвищеної вологості її рівень максимальний.
 • Міжпластові води, які в свою чергу діляться на:
 • напірні, завдяки яким дільниця забезпечується водою шляхом буріння свердловини;
 • безнапірні грунтові води, вони непостійні за рівнем, залежать від погодних умов, і служить для поповнення водойм.

Для будівництва будинку важливо визначити глибину залягання безнапірних грунтових вод.

Визначення УГВ на ділянці

Визначити глибину залягання підземних вод краще або в період осінніх дощів, або ранньою весною під час танення снігу. У цей час найбільш високі грунтові води. Існує кілька способів отримання глибини залягання:

 1. Найпростіший спосіб — за допомогою колодязя. Грунтові води є джерелом води для колодязя, тому їх рівень підземних вод і колодязя повинні збігатися. Зазвичай глибина колодязь становить від 5 до 15 метрів. Якщо на ділянці немає колодязя, то можна визначити по криниці сусіда.
 2. За допомогою бура можна зробити свердловину глибиною 2-2,5 метра і спостерігати за появою на дні води. Про високий рівень говорить швидка поява води на дні свердловини. Вимірювати рівень води можна через добу, як була вирита свердловина. Для вимірювання можна використовувати прут, на якому заздалегідь нанесені сантиметрові позначки. Спостерігати за рівнем зміни води потрібно протягом декількох днів. Якщо він не змінюється це можна вважати дзеркальним відображенням УГВ.

Вимірявши УГВ, можна приступати до планування та будівництва. При високому рівні ґрунтових вод обов’язково потрібно виконувати гідроізоляцію фундаменту і робити відведення води за допомогою дренажної системи, наприклад, при будівництві монолітного будинку . Від УГВ залежить тип фундаменту і відповідно матеріал стін. Якщо фундамент слабкий, то краще вибрати матеріалом для стін газобетон ,як один з легких матеріалів.

Народний спосіб визначення УГВ

Судити про рівень підземних вод можна за рослинності. При високому рівні вод можна спостерігати зарості очерету, хвоща, наявність верби і вільхи також говорить про близькість вод до поверхні землі.

Кожен вид рослини має свій рівень залягання вод. Залежно від нього ростуть відповідні культури:

 • суниця, брусниця, малина росте на грунтах, де вода знаходиться не нижче 40-60 см;
 • для смородини, агрусу, жимолості проточний з рівнем води не повинен перевищувати 90-110 см;
 • для вишні, сливи і аличі підходять грунту з УГВ не більше 150 см;
 • груші, яблуні, абрикоси добре ростуть в місцях, де рівень більше 2 метрів.

З’ясувати приблизно, наскільки глибоко залягають підземні води можна за допомогою свіжознесених яйця і сухою, знежиреною вовни. Для вимірювання потрібно підготувати ділянку: прибрати весь дерен, щоб земля була голою. На землю покласти шматок приготовленої вовни, на неї укласти яйце і зверху накрити сковородою або глиняним горщиком. Всю конструкцію покрити дерном. Вранці можна перевіряти. Якщо шерсть мокра, а яйце сухе, то вода розташована глибоко, тому можна не переживати за її близькість. Якщо шерсть і яйце покрилися росою, то вода знаходиться близько. Але цим методом можна користуватися лише в суху погоду.

Визначити самостійно правильно УГВ досить складно. Тому краще довірити все вимірювання і дослідження фахівцям. У штаті компанії «КіевНовБуд» складаються сертифіковані фахівці, які допоможуть вибрати відповідний фундамент, наприклад, для будинку з керамоблоков. При цьому вони зможуть порадити, який керамоблок краще .

Вибираючи фундамент, рівень грунтових вод обов’язково враховується співробітниками «КіевНовБуд», щоб правильно визначити, яку марку бетону краще вибрати для фундаменту .При цьому компанія дає можливість клієнту заощадити на будівельних матеріалах. Ми співпрацюємо безпосередньо з перевіреними постачальниками і не робимо накруток на вартості будматеріалів, заробляючи лише виконанням робіт. На що поставляються матеріали дається гарантія 50 років. компанія проводить акції, які роблять співпрацю взаємовигідною.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...