Правильне утеплення та гідроізоляція фундаменту

Гідроізоляція фундаменту будинку є необхідним і дуже важливим етапом будівництва будь-якого будинку (в тому числі і з газобетону), при правильному здійсненні якого підставу вашого житла буде надійно захищене від впливу вологи. Але як грамотно здійснити дану процедуру, і які матеріали для цього використовувати?

Саме про це ми і розповімо вам, шановні читачі блогу, в даній статті.

Гідроізоляція фундаменту: матеріали та види

 

 гідроізоляція фундаменту будинку

Як було сказано вище, гідроізоляція фундаменту необхідна для захисту його від вологи, а саме:

 • грунтових вод;
 • природних опадів.

Однак для того щоб зрозуміти, як зробити гідроізоляцію фундаментуі які матеріали для цього використовувати, необхідно, перш за все, розібратися з основними видами гідроізоляції і областю їх застосування, що ми і зробимо нижче.

Види гідроізоляції фундаменту і їх особливості

Залежно від використовуваних матеріалів, їх складу, а також способу нанесення, розрізняють наступні види гідроізоляції фундаменту:

 • рулонний;
 • обмазочна;
 • мембранна;
 • ін’єкційна;

А для того щоб ви повністю володіли інформацією про різновиди такого способу боротьби з проникненням вологи в бетонну основу вашого будови, давайте більш детально розглянемо кожен спосіб окремо.

Рулонний гідроізоляція фундаменту будинку

 гідроізоляція фундаменту матеріали

Даний спосіб вважається найбільш поширеним і полягає в наклеюванні руберойду на шар гарячого бітуму, нанесеного на поверхню фундаменту.

Основним мінусом такого методу є те, що руберойд (або інші подібні матеріали) погано переносить низькі температури, під впливом яких починає тріскатисяі розкладатися. До того ж, рулонний гідроізоляція фундаменту має на увазі використання додаткових засобів захисту поверхні основи від механічних навантажень, обумовлених природною усадкою споруди або засипанням грунту.

Однак, незважаючи на перераховані вище недоліки, даний спосіб вважається традиційним і найбільш поширеним серед жителів країн СНД.

Метод обмазувальної гідроізоляції

Як зробити гідроізоляцію фундаменту обмазувальних способом?

Раніше, бетонна основа обмазувалась нагрітими до певної температури бітумними мастиками. Тепер же, з появою на будівельному ринку нових матеріалів, дана технологія має на увазі холодний спосіб нанесення захисного складу, що має бітумно-гумову або бітумно-полімерну основу.

До мінусів даного методу можна віднести:

 • досить низький показник еластичності мастик, що призводить до руйнування захисного шару внаслідок природної опади будівлі;
 • необхідність нанесення складу на ідеально рівну поверхню, що пов’язане з додатковими тимчасовими витратами;
 • забезпечення захисту вже обробленої поверхні рулонними або теплоізоляційними матеріалами.

Перевагою, в порівнянні з попереднім способом, є простота. Так, для нанесення мастики можна використовувати звичайну будівельну пензлик або валик. Це забезпечить рівномірну товщину всього шару і, при дотриманні всіх вимог, надійний захист фундаменту не менше ніж на чверть століття.

Мембранна гідроізоляція фундаменту

 гідроізоляція фундаменту

Даний метод, по суті, є різновидом рулонного способу гідроізоляції. Відмінність полягає в тому, що для такої процедури використовуються більш сучасні і дорогі матеріали, що відрізняються високим рівнем еластичності і здатністю витримувати великі навантаження.

До особливостей мембранних систем можна віднести їх стійкість до низьких температур і, як наслідок, можливість використання практично в будь-якому кліматичному поясі.

Метод ін’єкційної гідроізоляції

Назва даного способу говорить сама за себе. Так, за допомогою спеціального обладнання, склад (під тиском або без нього) наноситься на поверхню фундаменту, проникає в його внутрішні шари і заповнює пори. Це сприяє не тільки витіснення вологи з бетону, але і надійною його захисту від ґрунтових вод або природних опадів.

До того ж, гідроізоляція фундаменту будинку ін’єкційним методом дозволяє запобігти появі корозії на арматурі, запобігаючи, тим самим, руйнування всієї конструкції.

Послідовність дій при гідроізоляції і способи її здійснення

Незалежно від методу гідроізоляції, а також використовуваних при цьому матеріалів, існує певна послідовність дій, обумовлена різновидом такої процедури.

Горизонтальна гідроізоляція фундаменту

Спосіб горизонтальної гідроізоляції має на увазі виконання наступних дій:

 1. У разі стрічкового фундаменту з відкритим грунтом, на останній викладається шар глини або будь-якого іншого ущільнювального матеріалу, який, згодом, ретельно трамбується.
 2. На підготовлену поверхню укладається два шари бетонної суміші з інтервалом близько доби.
 3. Поверх застиглого бетону укладається обраний вид гідроізоляції, який, після монтажу, заливається черговим шаром бетонної суміші.

Вертикальна гідроізоляція фундаменту

Даний спосіб має на увазі захист від вологи всіх вертикальних частин фундаменту (в основному, стін підвального приміщення) за допомогою нанесення на них мастики. Якщо ж під будуються спорудою є високі грунтові води,то слід передбачити систему їх відведення або ж, здійснити процедуру гідроізоляції ретельніше.

утеплення фундаменту

Грамотні фахівці знають, що при будівництві будинку, утеплювати його необхідно комплексно, що, в свою чергу, має на увазі і утеплення фундаменту, незалежно від його виду. По-перше, це забезпечить додатковий захист гідроізоляційного шару від механічних навантажень. А по-друге, запобіжить руйнування гідроізоляції фундаменту в разі перепаду температур.

Однак, при виборі утеплювача, слід звернути увагу на те, щоб він відповідав усім нижчеперелічених вимогам:

 • високий рівень міцності на стиск;
 • мінімальна теплопровідність і вологопоглинання;
 • стійкість до впливу різних агресивних середовищ;
 • довговічність і пожежна безпека.

Саме при дотриманні даних вимог до утеплювача, ви забезпечите надійність і безпеку всієї будови, аваш будинок стане справжньою «фортецею» для вас і вашої родини.

Висновок

Тепер, коли ви знаєте про всі особливості процедури гідроізоляції фундаменту будинку, у вас не повинно виникнути труднощів при виборі способу захисту вашого будови від вологи і матеріалів, які для цього необхідні.

Але, на завершення, хочеться відзначити, що вкрай не рекомендується заощадити на засобах гідроізоляції. Тому купувати їх необхідно тільки в спеціалізованих магазинах, які гарантують якість і оригінальність реалізованої продукції.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Загрузка...