Облицювання фасаду будинку цеглою — довговічне і енергоефективне рішення

Облицювання будинку цеглою: види кладки, інструменти, послідовність дій

облицовка стен кирпичом

Незалежно від того з якого матеріалу виготовлений ваш заміський будинок або котедж,ви завжди зможете надати йому респектабельний зовнішній вигляд (незалежно від типу фундаменту ), здійснивши обкладання завдання цеглою.

Природно, що для реалізації цієї ідеї вам будуть потрібні деякі знання і вміння, почерпнути які ви зможете з даної статті.

Облицювання стін цеглою: види будівельного матеріалу

Облицювання фасаду цеглою (в плані вибору матеріалу), вимагає певних знань, так як сучасний ринок рясніє подібними виробами, що відрізняються між собою за технологією виробництва і призначенням.

Наприклад, повнотілі цеглини привертають увагу будівельників своїми високими властивостями міцності, тоді як пустотілі їх аналоги дозволять вибудувати фасад з цегли, який буде відрізнятися високими теплоізоляційними характеристиками. А для того щоб ви змогли здійснити правильний вибір даного будівельного матеріалу, нижче ми розглянемо основні його різновиди:

  1. Клінкерна цегла, вироблений зі спеціальної глини і піддається випалу при температурі до 1200 ° C. Саме завдяки різним варіаціям температурного режиму, надається можливість отримувати вироби, що мають різну фактуру і навіть колір. До того ж, такий матеріал може похвалитися високими характеристиками міцності і хорошим рівнем зносостійкості.
  2. Кладка цегли облицювання має керамічну структуру, дозволить сформувати на стінах будівлі певний візерунок, що стане чудовою прикрасою будь-якої будівлі, незалежно від його функціонального призначення і архітектури.
  3. Глазурований, що відрізняється наявністю шару глазурі, що наноситься на його поверхню в процесі виробництва. Така особливість даного матеріалу здатна не тільки істотно перетворити фасад будинку, але і додасть йому деяку об’ємність.
  4. Гіперпресованний, що виготовляється з вапняку і бетону без використання процедури випалу. Даний будівельний матеріал має привабливий зовнішній вигляд і гарні показники міцності, а до єдиного його недоліку можна віднести досить високу вартість.

Незважаючи на наявні відмінності, всі перераховані вище види цегли мають одну загальну властивість — невелика вага. Саме завдяки такій характеристиці, облицювання фасаду цеглою не сильно обтяжить загальну масукаркаса будівлі при правильному підході до справи і дозволить уникнути просідання фундаменту. А ось які матеріали та інструменти знадобляться вам для цієї процедури, читайте нижче.

Облицювання цеглою: необхідні інструменти

Для того щоб грамотно здійснити обкладання фасаду будівлі цеглою, вам знадобляться наступні елементи:

  • ємність для бетонної суміші і бетономішалка;
  • кельма;
  • болгарка, для розрізання цегли під необхідний розмір;
  • різні вимірювально-розмічальні інструменти типу, рулетки, виска, рівня і т.д;
  • риштування;
  • додаткові пристосування (в разі потреби).

Тепер, коли ви визначилися з інструментами, які вам знадобляться в процесі роботи, можна приступати безпосередньо до процедури облицювання.

Кладка цегли облицювання: послідовність дій

облицювання цеглою

 

 

Підготовчі роботи

Перше, що необхідно виконати на підготовчому етапі робіт — це придбати власне сам оздоблювальний матеріал. Причому відправлятися в будівельний магазин слід тільки тоді, коли ви маєте на руках точні розрахунки, що показують необхідне для обкладання будівлі кількість каменів.

Також відзначимо, що купувати цегла рекомендується в обсязі на 10% перевищує розрахунковий. В іншому випадку, вам може не вистачити будівельного матеріалу (неточність розмітки, бій). А вироби з іншої партії можуть дещо відрізняться за кольором і фактурою, що істотно зіпсує загальне враження про зовнішній вигляд будівлі
.

Ще один дуже важливий момент — попередня «суха» обкладка. Облицювання стін цеглою без використання розчину, дозволить вам виявити деякі нюанси, виправляти які буде занадто пізно, коли бетонна суміш вже замішана. Цей же аспект стосується і будівництва перекриттів, про особливості зведення яких ви можете прочитати здесь.

Порядок виконання облицювання

Нарешті ми підібралися до основного етапу — безпосередньо облицюванні.

Починати такі роботи, як і монтаж опалубки, необхідно в теплу і суху погоду, а весь процес проводити не поспішаючи і акуратно, так як в противному випадку, наслідки можуть бути просто катастрофічними.

Облицювання цеглою стартує з викладання нижнього ряду, який оперізує будинок по всьому периметру. Саме цей ряд вважається основним, і від якості його кладки буде залежати наскільки стійкою і стрункою буде вся конструкція. Тому, як ви вже здогадалися, тут ні в якому разі не слід поспішати. Краще витратити додатковий час на здійснення повторних замірів, а саму кладку виробляти з високим ступенем акуратності.

Після того, як стартовий ряд трохи «схопився», по обом його краях необхідно викласти від 4 до 5 рівнів цегли, які будуть своєрідними маяками. Так, натягнувши між ними будівельну нитку, ви зможете швидко і рівно викладати такі ряди. Однак при цьому необхідно пам’ятати, що на протязі всієї процедури облицювання необхідно періодично перевіряти горизонтальність і вертикальність будується стіни за допомогою рівня і лінійки.

Здійснивши вирівнювання цегляних рядів з самим верхнім маяком, необхідно провести повторну їх установку. І так, до того моменту поки облицювання стін цеглою не буде завершено процес повністю.

Деякі нюанси процедури

облицювання будинку цеглою

 

Протягом всього будівельного процесу не слід забувати і про деяких технологічних аспектах процедури облицювання будинку цеглою. Так, наприклад, необхідно регулярно «помішувати» бетонну суміш. Це дозволить уникнути опади піску на дно ємності з розчином і запобіжить погіршення властивостей суміші.

Також дуже важливо пам’ятати про наявність зазору між несучою стіною будівлі і кладкою з фасадної цегли. Завдяки такому технологічному кроці здійснюється природна циркуляція, що дозволяє уникнути появи грибка і захищає стіни будинку від промерзання в зимовий період.

Висновок

У висновку відзначимо, що ви завжди можете уточнити деякі нюанси облицювання стін цеглою у наших фахівців. А розташований на нашому сайті прайс, з цінами на даний вид оздоблювального матеріалу, дозволить вам завжди залишатися в курсі подій на будівельному ринку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 оценок, среднее: 1,50 из 5)
Загрузка...
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 оценок, среднее: 1,50 из 5)
Загрузка...