Основні типи фасадних матеріалів

Зовнішній вигляд будинку залежить від того, які фасадні матеріали були використані. Він створює перше враження про будинок та його власника. Але це за умови, що вирішуючи питання, про самостійне будівництві або покупці готового , ви вибрали самостійне будівництво. Якщо купується готовий будинок, то він відображає швидше особа попереднього власника. Вибір матеріалів для фасаду здійснюється на етапі проектування, навіть якщо вибирається типовий проект, завжди можна його підкоригувати під свій смак.

Типи фасадних матеріалів

фасадні матеріали

У сучасному будівництві застосовуються новітні технологи, це розширює вибір оздоблювальних матеріалів, як для внутрішньої, так і для зовнішньої обробки. Вибір оздоблювального матеріалу залежить від типу фасадної конструкції, яка може бути сухою і мокрою. Сухі фасадні конструкції монтуються за допомогою механічних кріпильних засобів без використання будівельних сумішей. До сухих фасадам відноситься, наприклад, обробка сайдингом. вирішуючи питання, коли краще почати будівництво , при використанні сухих фасадів, це не має значення, так як їх можна монтувати в будь-який час року і при будь-яких погодних умовах. У мокрих фасадах застосовуються різні будівельні розчини, завдяки яким фасад з будівлею складають єдине ціле. Прикладом мокрих фасадів є обробка декоративною штукатуркою.

Крім того, фасади поділяються на вентильовані і невентильовані конструкції. У вентильованих фасадах забезпечується зазор між стіною і обробним матеріалом. Це дає можливість завдяки руху повітря видаляти зайву вологу, що виникає між оздоблювальним матеріалом і утеплювачем або стіною будівлі. При цьому фасадний матеріал захищає стіни від атмосферних впливів, є можливість виконати утеплення фасаду. Якщо необхідності в утепленні стін немає, то використовуються невентильовані фасади, на які оздоблювальний матеріал наноситься за допомогою розчину безпосередньо на стіну, наприклад, клінкерна плитка.

Для якісної зовнішньої обробки потрібно володіти достатнім досвідом, чого деколи немає у початківців будівельників, в цьому випадку можна на цей етап найняти сторонніх фахівців, правда це виллється в додаткові витрати .

Фасадні матеріали захищають стіни від механічних і атмосферних впливів, а також служать декоративною прикрасою будинку. В даний час найбільш популярними для виконання зовнішньої обробки є наступні типи фасадних матеріалів:

 • декоративна штукатурка;
 • природний і штучний камінь;
 • облицювальна цегла;
 • сайдинг;
 • фасадний системи;
 • фасадні термопанелі.

Використання того чи іншого фасадного матеріалу багато в чому залежить від матеріалу стін. Наприклад, прочитавши статтю про використання піноблоків для будівництва , ясно, що через високого коефіцієнта влагопоглощенія пінобетонні стіни потребують зовнішньої обробки.

Декоративна штукатурка

декоративна штукатурка

Завдяки низькій вартості і простоті виконання робіт декоративні штукатурки — найпопулярніші фасадні для дому. Вони можуть бути мінеральними, акриловими, силіконовими та силікатними.

Мінеральні штукатурки мають найнижчу вартість. Для їх виготовлення застосовується цемент і вапно, до яких може додаватися полімери. Ці матеріали легко наносяться, мають високу паропроникність, довговічність, захищають від утворення грибка і цвілі. Недолік — висока влагопоглощаемость, швидке забруднення поверхні, обмеженість колірної гами.

Акрилові штукатурки реалізуються у вигляді готових розчинів, добре захищають стіни від вологи, електростатично нейтральні, тому не притягають пил. Найчастіше застосовується, якщо в якості утеплювача використовується пінополістирол. Вони легко наносяться, мають великий вибір кольорів. Недолік акрилових штукатурок — низька паропроникність і низька еластичність, що може стати причиною поява мікротріщин і механічних пошкоджень при різких перепадах температур.

Силіконова штукатурка — недорогий матеріал. Але якщо при розрахунку кошторису вдалося використати силіконову штукатурку, то її застосування дає багато переваг: вона водонепроникна, не накопичує пил, стійка до впливу атмосферних опадів, довго не втрачає привабливий зовнішній вигляд, має велику кольрову гамму.

Існують ще силікатні штукатурки, що мають високу проникність, еластичність, стійкість до шкідливого впливу навколишнього середовища. Їх застосовують частіше в районах з високим рівнем забруднення.

Натуральний і штучний камінь

Натуральний камінь

Красиві фасадні облицювальні матеріали — природний і штучний камінь. Натуральний камінь має хороші технічні характеристики, тому дуже часто застосовується для обробки фасадів. Головні його переваги: ​​природна краса, екологічна чистота, міцність, стійкість до механічних пошкоджень, довговічність. Як облицювання застосовуються такі природні матеріали: граніт, базальт, піщаник, мармур, сланець, кварцит і вапняк. Штучний камінь за своїми характеристиками не поступається натуральному, але при цьому він легше, простий в монтажі і вигідніше у фінансовому плані.

Облицьовувальна цегла

облицювальна цегла

Одним з найпопулярніших фасадних матеріалів вважається цегла для облицювання. Він стійкий до впливу ультрафіолетових променів, атмосферних осадкою. Лицьова цегла може випускатися як повнотілою, так і порожнистою. При використанні саману потрібно пам’ятати, що у нього низька несуча здатність, тому його не можна використовувати для місць з великим навантаженням, наприклад, для пристрою димарів. Невелика вага спрощує його використання і знижує вартість.

В даний час облицювальна цегла випускається різних кольорів: традиційного червоного, кремового, коричневого, пісочного, білого та інших. При покупці цегли для обробки стін слід закуповувати відразу потрібну кількість матеріалу, так як цегла з різних партій може відрізнятися відтінком. Побачити наочно приклад виконання опорядження фасаду облицювальною цеглою можна у відеоролику, який зроблений на одному з об’єктів компанії «КиївНовБуд»  в місті Боярка .

Сайдинг

сайдинг

У сучасному будівництві широке застосування отримав новітній будівельний матеріал — сайдинг. Він добре захищає від впливу зовнішнього середовища і додає будівлям привабливий зовнішній вигляд, наприклад, будовою з керамоблоков . Основні типи сайдинга:

 1. Вініловий. Являє собою полівінілхлоридні панелі. Вони не деформуються від сонячних променів, витримують перепади температур, не вбирають вологу. Широкий вибір кольорів дає можливість експериментувати із зовнішнім виглядом будинку. Застосовуються для стін з будь-яких матеріалів.
 2. Дерев’яний. Цей вид сайдинга застосовують частіше для дерев’яних будинків. Найбільш міцним вважається сайдинг з дуба і модрини, але через високу вартість часто використовують сосну або ялину. Дерево є відмінним теплоізоляційним матеріалом. Недоліком дерев’яних панелей є необхідність у спеціальній обробці від комах, плісняви та грибків
  .
 3. Сталевий сайдинг застосовується для комерційного будівництва і для промислових об’єктів: складів, підсобних приміщень, ангарів.
 4. Цементний. Для його виробництва використовується цемент і целюлозне волокно. Застосовується для об’єктів, де необхідна висока пожежобезпечність.

Фасадні системи

Фасадні системи являють собою металеві панелі, виготовлені із сталі або алюмінію. Вони стійкі до механічних пошкоджень, впливу атмосферних опадів, добре переносять перепади температур. Якщо одна з панелей зіпсувалася, її можна замінити, не розбираючи конструкцію. Панелі мають різноманітні форми, що дає можливість додати фасаду незвичайний вигляд за рахунок оригінальних архітектурних рішень. Перевагою фасадних систем є швидкість монтування. Їх можна використовувати для будинків з газобетону. Незважаючи на те, що у деяких людей газобетон викликає недовіру, це один з популярних будівельних матеріалів, що підтверджує відеоролик , в якому обговорюється це питання.

Керамограніт

Для виготовлення керамограніта використовуються ті ж компоненти, що і при виготовленні кераміки, тільки в іншій пропорції і відрізняється технологія виготовлення. При цьому виходить монолітний матеріал високої міцності, без пустот, тріщин і сторонніх включень. За характеристиками міцності він перевищує натуральний камінь, має низьку влагопоглощаемость, стійкий до хімічних речовин, перепадів температур, екологічно чистий, не міняє колір з часом. Залежно від поверхні може бути глазурованою і неглазуровані. Неглазурована поверхню у свою чергу підрозділяється на матову, поліровану, Сатинування, структуровану.

Фасадні термопанелі

фасадні термопанелі

На сучасному будівельному ринку зовсім недавно з’явилися нові фасадні теплоізоляційні матеріали — фасадні термопанелі.Оні поступово завойовують ринок завдяки ефективності і довговічності. Термопанелі виконують дві функції: вони служать прикрасою фасаду і утеплюють будову. Фасадна панель являє собою сендвіч, що складається з утеплювача (пінополістиролу) і клінкерної плитки. Пінополістирол має високий опір теплопередачі і вважається одним з кращих теплоізоляторів. Він екологічно чистий, не поглинає вологу, тому не втрачає своїх характеристик при підвищеній вологості.

Клінкерна плитка, яка виконує захисну і декоративну функцію, по стійкості до механічних впливів перевершує натуральний камінь. Технологія виготовлення клінкеру дозволяє отримати велику різноманітність кольорів.

Хоча оздоблювальні роботи деколи не представляють нічого складного, багато початківці забудовники вирішують, що краще: будувати самому або найняти будівельну організацію . Основна проблема полягає з вибором надійної фірми, адже в даний час з’явилося дуже багато різних будівельних організацій, але не всі з них заслуговують довіри. Компанія «КіевНовБуд» давно знаходиться на будівельному ринку і займається будівництвом будинків у Києві та Київській області . Наша компанія піклуватися про те, щоб співпраця з нами було вигідно як клієнту, так і компанії: діють різніакции ,дається гарантія 5 років на виконані роботи. При будівництві будинку під ключ надається безкоштовне обслуговування протягом року після здачі об’єкта. У відеоролику, знятому на одній з будівництв м.Києва , можна побачити, як ведуться будівельні роботи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Загрузка...
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Загрузка...