Вибір піноблоків для будівництва. Переваги та недоліки пінобетону

У сучасному будівництві завдяки новим технологіям з’являється все більше різновидів будівельного матеріалу, наприклад, комірчасті бетони. Пінобетон є одним з представників цих матеріалів, хоча його використовують у будівництві вже давно. Пористі бетони відповідають головним вимогам, які пред’являються до сучасних будматеріалів — екологічна чистота і енергоефективність.

При будівництві сучасних будинків у зв’язку з подорожчанням палива і екологічною обстановкою до матеріалів пред’являються особливі вимоги. При мінімальних витратах на будівництво необхідно отримати теплий будинок, в якому буде комфортно і безпечно жити. Прочитавши статтю про те, як побудувати будинок з цегли , можна зробити висновок, які витрати чекають при будівництві будинку. Будівництво з використанням піноблоків в рази дешевше і швидше, ніж із цегли. Цим пояснюються переваги пінобетону.

Будівництво будинку і вибір матеріалу

який піноблок краще

Вирішуючи питання, що краще: купити готовий будинок або побудувати новий , багато хто віддає перевагу будівництву нового, так як надаються наступні можливості:

 • вибір проекту відповідно до своїх вимог;
 • контроль якості виконуваних робіт;
 • поетапне будівництво, розподіл витрат по етапах;
 • вибір будівельних матеріалів.

Але, при вирішенні питання про нове будівництво виникає наступне питання: будувати самостійно або за допомогою будівельної організації. В основному забудовники не мають достатнього будівельного досвіду, щоб вибудувати самостійно будинок, тому вдаються до допомоги будівельних фірм.

Строительством будинків під ключ в Києві та області займається вже багато років будівельна компанія «КіевНовБуд». Надійність фірми підтверджується численними клієнтами, в числі яких багато заможних. Привабливість співпраці з нашою фірмою в тому, що постійно проводяться акції, які вигідні нашим клієнтам. Наприклад, при укладенні договору про будівництво будинку під ключ, клієнт отримує проект в подарунок .

Так як розробка проекту включає в себе вибір матеріалу, то у нас замовник може не тільки обирати, але й придбати матеріал, на який дається 50 років гарантії. Крім того, ми працюємо безпосередньо з постачальниками та не робимо накруток на вартості. Таким чином, клієнти заощаджують на матеріалах. Якщо ви зупинили свій вибір на пінобетоні, то наші співробітники порадять, як вибрати піноблоки.

Переваги та недоліки пінобетону

Пінобетон став дуже популярним матеріалом при будівництві недорогих будинків , завдяки високим експлуатаційним характеристикам і низької вартості. Пінобетон виходить шляхом змішування в барокамері піску, води і цементу з додаванням піноутворювача. З отриманої суміші виготовляють блоки та інші будівельні вироби.

Піноблоки можуть виготовлятися за допомогою автоклавного і неавтоклавного методу. При першому способі прискорюється процес твердіння матеріалу, а значить збільшується його міцність і падає ймовірність усадки при експлуатації. Без використання автоклава блоки можна виготовляти кустарним способом. У цьому висихають вони самі, досягаючи необхідної міцності після повного висихання. При цьому збільшується усадка матеріалу.

Пориста структура і склад пінобетону дає піноблоків наступні переваги:

 • Висока тепло- і звукоізоляція. Стіни з піноблоків не вимагають додаткового утеплення і добре зберігають тепло. На опаленні можна заощадити до 30%.
 • Легкість матеріалу. Завдяки невеликій щільності, піноблоки мають малу вагу, що дає можливість заощадити на фундаменті. Для пінобетонного будинку не потрібно грунтовний фундамент.
 • Великі розміри блоків прискорюють кладку і скорочують терміни будівництва.
 • Вогнестійкість. Пінобетонні стіни товщиною 15 см здатні захищати приміщення від вогню протягом 4-х годин.
 • Паропроникність дає можливість підтримувати в будинку мікроклімат аналогічно дереву: в будинку з піноблоків прохолодно влітку, а взимку добре зберігається тепло; підтримується оптимальна вологість повітря.
 • Пінобетонні блоки легко піддаються обробці. Це дозволяє створювати складні конструкції і втілювати будь-які дизайнерські рішення.
 • Висока морозостійкість. Піноблоки зберігають свої властивості при численних відтавання і заморожування. Відсутня деформація при сезонних перепадах температур.
 • Екологічна чистота.
 • При дотриманні технології будівництва будинку з піноблоків з роками міцність пінобетону зростає.
 • Низька вартість.

Недоліки пінобетону наступні:

 • Високий коефіцієнт вологовбирання. Стіни з піноблоків добре вбирають вологу, тому потребують у зовнішній обробці.
 • Низька щільність. При виборі матеріалу треба враховувати його щільність: для несучих стін потрібно вибирати піноблоки з більш високою щільністю.
 • Повільний набір міцності.
 • Велика усадка.

Перераховані характеристики пінобетонних блоків притаманні тільки якісному матеріалу, тому особливу увагу слід приділити вибору піноблоків.

Як вибрати якісний пеноблок

переваги пінобетону, недоліки пінобетону

Щоб будинок з піноблоків був надійним і міцним, потрібно купувати якісний матеріал. При виборі матеріалу слід враховувати наступні фактори:

 1. Розміри блоків повинні бути однаковими. Для перевірки піноблоки слід покласти на рівну горизонтальну поверхню і прикласти один до одного. Вироби повинні щільно прилягати по всій поверхні без зазорів. На верхній площині не повинно бути ніяких виступів. При їх наявності можна розрахувати мінімальний шар розчину, який приховає недолік. Він складе подвійну висоту виступу плюс 5 мм цементного розчину або 3 мм клею. Таким чином, якщо виступ буде 3 мм, товщина клейового шва складе 9 мм, а цементного розчину 11 мм. Це призведе до перевитрати розчину або клею. Постраждає при цьому і зовнішній вигляд будинку, так як треба буде збільшити кількість розчину при обробці облицювальною цеглою.
 2. Щоб переконатися в якості матеріалу, потрібно вимагати сертифікати, що підтверджують це. Розтираючи шматок піноблоку пальцями, можна перевірити його на міцність. Якщо розтирається, то виробники заощадили на цементі або додали багато води.
 3. Якщо на виробах присутні тріщини, це говорить про порушення технології при сушінні і наявності внутрішніх напружень. Це може призвести до руйнування піноблоку під час експлуатації.
 4. Структура якісних піноблоків передбачає рівномірний розподіл бульбашок однакового розміру по всьому матеріалу. Бульбашки повинні бути сферичної форми розміром не більше 1 мм. Овальна форма бульбашок зменшує міцність.
 5. Блоки повинні мати однорідний колір без розлучень від мастила: стінки повинні бути того ж кольору, що і серцевина. Якщо є різниця в кольорі, то значить для змащення використовувався неякісний матеріал, через що може погано лягати штукатурка і доведеться витратити додаткові кошти на придбання штукатурної сітки.
 6. Упаковка повинна бути якісною. Зазвичай блоки упаковують в плівку і укладають на піддони. Плівка не дає швидко висихати піноблоків і вони набирають додаткову міцність при зберіганні. При швидкій сушці пінобетонні блоки розтріскуються.

Підбираючи оптимальні розміри будинку, слід враховувати, що розміри піноблоків різні, тому треба точно розрахувати, скільки потрібно матеріалу на зведення будинку. Піноблоки виготовляються або шляхом заливання у форми необхідних розмірів, або нарізаються з моноліту пористого бетону.

Піноблоки для різних конструкцій відрізняються щільністю, теплопровідністю і міцністю:

Тип пінобетонних блоків Марка щільності, кг/м3 Теплопровідність, Вт/(м-град) Міцність, кг/см2
Конструкційний D300-D500 до 0,22 50-90
Конструкційно-теплоізоляційний D600-D900 0,15 16-35
Теплоізоляційний D1000-D1200 0,10 до 0,12 9-13

Для несучих і внутрішніх стін використовуються піноблоки, що мають щільність 700-1000 кг / м3. Для утеплення і теплоізоляції застосовують блоки з мінімальною щільністю. Зовнішні стіни утеплюються піноблоками щільністю 400-600 кг / м3. При влаштуванні армованих перекриттів застосовується пінобетон з щільністю 1600 кг / м3. Вибираючи піноблоки, слід враховувати умови експлуатації і підбирати матеріал з відповідними технічними характеристиками.

При укладанні договору про будівництво під ключ з фірмою «КіевНовБуд» вам не потрібно буде думати, який піноблок краще, і вважати необхідну кількість матеріалу. Всі питання, пов’язані з будівництвом, бере на себе фірма. В відеожурналі можна побачити якість виконуваних робіт на поточних об’єктах фірми «КіевНовБуд». Крім того, після будівництва будинку під ключ і здачі його в експлуатацію, додається безкоштовне обслуговування протягом року. Про всіх перевагах співпраці з фірмою «КіевНовБуд» можна дізнатися на нашому сайте . Крім того, тут ви знайдете багато корисної інформації по будівництву і розцінки на наші послуги.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оценок, среднее: 1,00 из 5)
Загрузка...