Гідроізоляція і утеплення даху

uteplenie_kryishi_doma_1Кожен господар заміського будинку або котеджу намагається звести до мінімуму витрати на опалення житла. Однією зі складових такого процесу є утеплення даху будинку, незалежно від його конструкції — монолітний або дерев’яний. Завдяки даній операції можна на 15% знизити показник тепловтрати. Все залежить тільки від використовуваних матеріалів, конструкції даху, а також кваліфікації робітників, які будуть займатися утепленням.

У даній статті ми поговоримо про те, як здійснити утеплення холодного даху і його гідроізоляцію, докладно розповімо про процедуру утеплення покрівлі в залежності від її конструкції, а також розкриємо деякі секрети такої роботи. Отже, поїхали.

Як зробити утеплення даху?

Особливості скатної покрівлі

Як було сказано вище, процедура утеплення даху може відрізнятися в залежності від типу покрівлі. Давайте спочатку розглянемо варіант облаштування скатної конструкції з металочерепиці або шиферу, яка є найбільш поширеною.

Для того щоб гідроізоляція і утеплення даху було виконано відповідно до будівельних норм, крім дотримання певних умов роботи, необхідно подбати і про матеріали. Так, для здійснення цієї процедури вам знадобиться:

 • утеплювач: в якості утеплювального матеріалу прекрасно підійде мінеральна або скловата. Остання випускається як у вигляді рулонів, так і у вигляді плит. Фахівці рекомендую використовувати саме плити. Це пов’язано з тим, що вони не деформуються. Також в ролі утеплювача може виступити і пінопласт;
 • гідроізоляційний матеріал: питання про те, яка гідроізоляція для даху краще, є досить актуальним, однак однозначної відповіді на нього не існує. В даному випадку все залежить від кліматичних особливостей місцевості, в якій розташований будинок, конструкції покрівлі та фінансових можливостей власника. Так, до найбільш поширенного гідроізоляційного матеріалу відноситься руберойд, який може похвалитися своєю міцністю і довговічністю. Однак останнім часом набирає популярність варіант з використанням спеціальної плівки, яка захищає шари покрівлі від вологи, але допускає її випаровування;
 • пароізоляційний матеріал: тут оптимальним варіантом буде використання спеціальної мембрани. Але для цієї мети також підійде руберойд, фольга або пергамін.

Тепер, коли ви знаєте, які матеріали необхідні вам для роботи, давайте перейдемо до розгляду питання про те, як зробити гідроізоляцію даху і її утеплення. Нагадаємо, що зараз мова піде про скатноні покрівлі.

Отже, дана процедура має на увазі виконання наступних дій:

 • pravilnaya_gidroizolyatsiya_kryishiЗдійснення вимірів. На даному етапі вимірюється відстань між кроквами, а також товщина дощок;
 • Нарізка плит утеплювального матеріалу відповідно до розмірів. При цьому ширина плит утеплювача повинна бути на один сантиметр більше, ніж відстань між кроквами;
 • Укладання гідроізоляції на дах таким чином, щоб вона огортала балки каркаса. Після монтажу гідроізоляційного шару, нижні його краї виводяться під скіс з метою забезпечення стоку води;
 • Укладання утеплювача. Попередньо обрізані до необхідного розміру плити розміщуються між елементами каркаса і злегка придавлюються. Якщо ж в якості утеплювача використовується пінопласт, то він поміщається в осередку між дошками каркаса;
 • Фіксація шару утеплювача за допомогою обрешітки з рейок або нитки, яка натягується на цвяхах, вбитих в краю крокв;
 • Монтаж пароізоляції. Для фіксації пароізоляційного матеріалу можна використовувати звичайний будівельний степлер;
 • Внутрішнє оздоблення даху за допомогою деревно-стружкових плит, гіпсокартону або вагонки. При цьому обов’язково необхідно стежити за тим, щоб між оздоблювальним матеріалом і утеплювачем залишався зазор.

Особливості роботи з плоскою покрівлею

На відміну від скатної покрівлі, процедура утеплення плоского даху, мається на увазі виконання робіт, як зовні, так і зсередини.

Для зовнішнього утеплення використовується мінеральна вата або пенопостірол. Перший варіант краще, так як мінвата має низький показник теплопровідності, не горить, а також добре пропускає пар. Послідовність дій при зовнішньому утепленні виглядає наступним чином:

 • очищення поверхні покрівлі від сторонніх предметів, а також її вирівнювання;
 • укладка шару пароізоляційного матеріалу;
 • монтаж плит утеплювача, який здійснюється за допомогою клею або мастики. При цьому необхідно в обов’язковому порядку загерметизувати шви і стики;
 • укладка шару гідроізоляції. Гідроізоляція холодної даху, в даному випадку, також має на увазі ретельну герметизацію швів.

ukladka_gidroizolyatsii_na_kryishuУтеплення плоского даху зсередини, виконується наступним чином:

 • до стелі монтуються дерев’яні планки, відстань між якими повинна становити не менше 40 сантиметрів;
 • на планки, за допомогою клею або мастики фіксуються плити з пінополістиролу;
 • завершальний етап — внутрішнє оздоблення приміщення.

Правильна гідроізоляція даху, її утеплення, а також грамотно організована система вентиляції, дозволять не тільки створити комфортну обстановку в приміщенні, але і допоможуть істотно скоротити витрати на обігрів будівлі. Однак при проведенні подібних робіт слід ретельно стежити за дотриманням правил техніки безпеки.

Висновок

Резюмуючи все вищесказане, зазначимо, що технологія утеплення і гідроізоляції для різних типів дахів, істотно відрізняється між собою. Тому, якщо ви хочете щоб всі роботи були виконані якісно і з дотриманням всіх будівельних норм, скористайтеся послугами професіоналів. Фахівці не тільки грамотно здійснять утеплення покрівлі, але і допоможуть вибрати необхідні для цього матеріали. Також, при бажанні клієнта, можна скористатися послугами типового або індивідуального проектування майбутнього будинку. Не економте на своєму житлі, і тоді ваш будинок дійсно стане вашою фортецею.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Загрузка...